TÜRKİYE NİN EN GENİŞ KAPSAMLI MEMUR SİTESİ
Dikkat!
KANUN BİLMİYORSUNUZ VE HAKKINIZIN YENDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSANIZ

FACEBOOK GURUBUMUZDAN BİZE ULAŞIN HUKUKÇU ARKADAŞLARIMIZ SORUNUZA ÜCRETSİZ CEVAP VERSİN

BİZDE CEVABI BU SİTEDE YAYINLAYALIM

 
  Ana Sayfa
  MEMURUN KANUNİ HAKLARI
  => Memur Amirini Nasıl Şikayet Eder
  => Devlet Memurunun Atama ve Yer Değiştirmesi
  => Amir İsterse Memurun Yıllık İznini Vermeyebilir Mi?
  => Memurun İstifa Sonrası Dönüşü
  => HAKARET DAVASI
  EĞLENCE
  SOHBET
  ONLİNE BECAYİŞ(YENİLENDİ)
  Örnek Özel Ders Anlatım Vidoları
  Bu Site Neden Kuruldu!!
  GÖREVDE YÜKSELME SORULARI
  GÖREVDE YÜKSELME DERS NOTLARI
  Kayıt Ol
  ZİYARETÇİ DEFTERİ
  Eski Haberlerimiz
  SİZDEN GELEN SORUNLAR VE CEVAPLAR
  FACEDEKİ GURUBUMUZ
  GÜNLÜK TÜM GAZETELER(YENİ)
  HAVA DURUMU(TÜM İLLER)
  Son Depremler
  Memur En Fazla Kaç Gün Rapor Alır?
  SİTE SAHİBİ TARAFINDAN ÜYEMİZE VERİLEN CEVAP
  FORUM
  GELİR İDARESİNİ KİMLER KAÇ PUANLA TERCİH EDECEK
  HİZMETLİ KALORİFER YAKAR MI
  MEMUR ÖĞRETMEN HABERLERİ
  KAMERALI SOHBET
  ŞEFLERİN MAAŞLARI YETERSİZ
  MEMURLAR BORÇLU
  engelli memur
  FAZLA ÇALIŞTIRILAN MEMURUN İZİN HAKKI
  DENEME SAYFASI
  EN HESAPLI TELEFON TARİFESİ HANGİSİ
  NASIL PARA BİRİKTİRİLİR
  EVLİLİKTE TEK MAAŞ MI ÇİFT MAAŞ MI
  DERECE VE KADEMELERİN MAAŞA ETKİSİ
  2014 YILINDAKİ TORBA TASARIDA MEMURLAR İÇİN NE VAR?
  OKEY OYNA
  GÖREVDE YÜKSELME SINAVINDA NELERDEN SORARLAR
  MEMURA ZİMMET
  TELEFON BATARYASI NEDEN PATLAR
  ÇOK MESAJLAŞMAK AŞKI ÖLDÜRÜR MÜ
  MEB GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAV TARİHİ BELLİ OLDU
  MÜJDE 2 MEB ÇALIŞANLARININ İL İÇİ ATAMA TERCİHİ YAPILACAK
  Yeni sayfanın başlığı 408
  HİZMETLİ DOĞRUDAN ŞEF OLABİLİR Mİ
  Yeni sayfanın başlığı
  okul öncesi geçen yıl
  Okul Öncesi Öğretmenin Maaşı
  RESMİ KAYNAKTAN ATAMA TAKVİMİ AÇIKLAMASI
  BELEDİYELER KREŞ AÇMA ZORUNLULUĞU GETİRELECEK
  OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİNİN GÖZÜ AYDIN
  5+4+3 SİSTEMİNE GERİ DÖNÜŞ
  YILLIK İZİN VERMEYEN AMİRE CEZA
  OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ ALAN BİLGİSİ KONULARI
  OKUL ÖNCESİ OCAK AYI ÖĞRETMEN AÇIĞI
  ÖĞRETMEN ATAMASI ŞUBATA KALACAK
  kontejanlar
  son dakika
  ptt
  parağraf sorusu çözümü
  SÖZEL MANTIK
  öğretmen alımı
  sorunun cevabı
  657 de 7 değişiklik
  S
  SORULARIN CEVABI
  DENEME SINAVLARI
  PTT PERSONEL ALIMI
  ales yerleri
  KPSS TABAN PUANLARI
  TÜRKÇE
  AÖF 2016 GÜZ ARASINAV ÇOCUK RUH SAĞLIĞI SINAVI
  DENEME
  OKULÖNCESİ KALKACAK MI?
  Şubatta öğretmen alınacak
  CHOMSKY
  DENEME SINAVI (CEVAPLARI)
  ÖABT DENEME SINAVI 1
  VAN DA ANAOKULUNA TERÖR SALDIRISI
  FF
  H
  İLKOKULA BAŞLAMA YAŞI
  EVİNE GİREN YILANI ÖLDÜRDÜ
  iş ilanı
  ÖSYM ÖABTDEN DUYURU
  YÖNETMELİK
  ÖĞRETMEN ALIMI2
  Orman Memuru Alımı
  AFYON İŞ İLANI
  ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALIMI
  Yeni sayfanın başlığı33
  Öğretmen öğrencisi yerine, çocuğuna kep giydirdi
  bakan açıklaması
  Sözleşmeli Alımda Şubat Beklenmeyecek
  KPSS SINAVI NE ZAMAN AÇIKLANACAK
  RİZE - DEREPAZARI 2016-2017 ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI
  İZMİR URLA ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK
  ANNE ÇOCUK SAĞLIĞI 1
  Tekin: Açığı sözleşmeli öğretmen alımı ile kapatacağız
  138 BİN ÖĞRENCİ MEB E NAKLEDİLECEK
  50 bin öğretmen alınacak iddiası
  50 bin öğretmen alınacak iddiasıi
  Meb Bakanı Açıkladı
  10 BİN POLİS ALIMI
  Yeni sayfanın başlığı2222
  OKULÖNCESİ ÖĞRETMEN ALIMI
  KAMUSAL EĞİTİM ÖĞRETMEN ALIMI
  YAZ KURSU ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI
  YAZ KURSLARI HAKKINDA AKLINIZA TAKILANLAR
©x
Amir İsterse Memurun Yıllık İznini Vermeyebilir Mi?
          

StandartAMİR İSTERSE MEMURUN YILLIK İZİNİNİ VERMEYEBİLİR Mİ?

Soru:

Merhaba öncelikle kolay gelsin. 2.5 yıldır üniversitede çalışıyorum, kurum değişikliği için başvuruda bulundum şimdi cevap bekliyorum, bu yıl ki yıllık iznimi ağustos ayında kullanmak istiyorum fakat amirim kullanamayacağımı söylüyor ve gittiğin kurumda kullanırsın diyor; 657 devlet memurlar kanunun 102 maddesine göre bunu kullanmak hakkım değil mi bana bu konuda yardımcı olursan çok sevinirim ne yapmama gerekiyor. Hangi maddelere uygun hareket etmeliyim. Tekrar kolay gelsin teşekkürler

 

Cevap:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 23 nci maddesinde "Devlet memurları, bu kanunda gösterilen süre ve şartlarla izin hakkına sahiptirler."denilmekte olup, 102 nci maddesinde "Devlet memurlarının yıllık izin süresi, hizmeti 1 yıldan on yıla kadar (on yıl dahil) olanlar için 20 gün, hizmeti on yıldan fazla olanlar için 30 gündür. Zorunlu hallerde bu sürelere gidiş ve dönüş için en çok ikişer gün eklenebilir." ve 103 üncü maddesinde de "Yıllık izinler, amirin uygun bulacağı zamanlarda, toptan veya ihtiyaca göre kısım kısım kullanılabilir. Birbirini izleyen iki yılın izni bir arada verilebilir. Cari yıl ile bir önceki yıl hariç, önceki yıllara ait kullanılmayan izin hakları düşer.
Öğretmenler yaz tatili ile dinlenme tatillerinde izinli sayılırlar. Bunlara, hastalık ve diğer mazeret izinleri dışında, ayrıca yıllık izin verilmez.
Hizmetleri sırasında radyoaktif ışınlarla çalışan personele, her yıl yıllık izinlerine ilaveten bir aylık sağlık izni verilir."
 hükümleri yer almaktadır.

Yukarıda yer verilen hükümler uyarınca yıllık izinlerin kullanılması amirin uygun bulmasına bağlı tutulmuştur. Ancak idarenin izin vermemesinin haklı gerekçesi olmalıdır. "Sen nakil olacaksın orada kullan" diye bir gerekçe olamaz. Gerekçe hizmet gerekleri ve kamu yararı olabilir. Siz burada, amrinizi dilekçe ve müraacatlar hakkındaki yönetmeliğe uygun olarak şikayet edebilirsiniz.

Diğer taraftan, nakil olmanız halinde yeni kurumda, kullanmadığınız yıllık izninizi kullanmanıza yasal bir engel de bulunmamaktadır.(memurlar.net alıntı)

 

 





Bu sayfa hakkındaki yorumlar:
Yorumu gönderen: Büşra Öner, 12.04.2015, 21:13 (UTC):
Merhaba ben radyoloji teknikeriyim.20 günlük yıllık iznim bulunmaktadır. Her sene olduğu gibi iznimi 5 er gün olarak parça parça kullanmaktayım.başhekim bu yıl iznimizin hepsini yada 10 ar gün olarak kullanmamıza izin veriyor buna yasal olarak hakkı var mıdır ?

Yorumu gönderen: doktor, 01.03.2013, 12:03 (UTC):
mrb ben 4 yıllık 657'ye tabi hekimim geçen ay başhekimle görüşüp bu ay için 20 gün senelik iznimi kullanacağımı sözlü olarak beyan ettim.kendisinden olur cevabı almıştım. şu an acilde kadrolu 5 personeliz. başhekim bir arkadaşımızı geçici görevlendirme ile başka kuruma gönderildiği için senelik iznimi kullanamayacağımı söyledi.
bu konuda ne yapabilirim.
teşekkürler



Bu sayfa hakkında yorum ekle:
İsminiz:
Mesajın:

 
   


Google Arama
Sitemde Arama
 
   
Reklam  
   
"DUYURU"  
 

-----SİTEMİZDEN DUYURULAR-----

"250 BİN 130" GÖRÜNTÜLEME SAYISI İLE GOOGLEDE İLK SIRAYI ALDIK. TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE...

REKLAMSIZ 7/24 İSTEKLİ RADYOMUZ YAYINA BAŞLAMIŞTIR..

ANA SAYFADA YAYINLANAN HABERLER BELLİ BİR SÜRE SONRA SOL KISIMDA SAYFA OLARAK YAYINLANMAYA DEVAM EDECEKTİR.

 
 
   
 
   
28 ziyaretçi
=> Sen de ücretsiz bir internet sitesi kurmak ister misin? O zaman burayı tıkla! <=
toplist toplist site ekle - Toplist
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe